Seçme Yerleştirme: Profesyonel Hizmet Yaklaşımımız

Doğru insan kaynağının araştırılması, bulunması, seçilmesi ve doğru şekilde istihdam edilmesi ciddiye alınması gereken ve amatörce yönetilmemesi gereken bir süreçtir.

Seçme, Yerleştirme HizmetleriSmartPeople; doğru insan kaynağının bulunmasından psikolojik testler yardımı ile kişilik analizine, yetkinlik bazlı mülakat teknikleri ile en doğru adayın seçimine ve işe alımına karar verilen personelin tüm süreci profesyonel ekibi ile yürütmektedir.

...Sunduğumuz tüm hizmetler için tıklayın

Açık Pozisyonlar

...tüm ilanlar için tıklayın

SIRADIŞI KOÇ EĞİTİMİ

SIRADIŞI KOÇ EĞİTİMİ
Yöneticiler için KOÇLUK Eğitimi

Sıradışı Koç Eğitim ve Atölye Çalışması

En iyi Liderler Çalışanlarını Geliştirebilen Liderlerdir

Sıradışı Liderlerin iyi yaptıkları şeyleri temel alarak güçlü yönlere odaklanan bir yaklaşıma sahiptir. Bu çalışma, katılımcılara kişisel liderlik etkinliklerini maksimuma çıkarmak ve diğerlerinin performansını zirveye taşımak için gerekli araçları ve kritik koçluk becerilerini kazanmalarını sağlamaktadır. Sonuç ise motive olmuş, işine bağlanmış, adanmış çalışanlardır.

İÇERİK

  • İşyerinde koçluğun önemini ve çalışanlar üzerinde etkisini öğrenmek
  • Koçluğun yüksek verimlilik ve işe bağlılık sağlamasının nedenlerini keşfetmek
  • Üstün performans yaratan takımlar oluşturmak
  • Güvenilir koçluk ilişkileri oluşturmanın yollarını görmek
  • Motive edici koçluk konuşmaları yapmayı öğrenmek
  • Astlarına koçluk edebilecek becerileri elde etmek
  • Koçluk demoları gözlemleyerek pratiğe dökmek
  • Bireysel Koçluk becerisini değerlendirmek
  • Kişisel Koçluk gelişim planını hazırlamak

KATILIMCI PROFİLİ
Atölye çalışmasına, işlerinin bir parçası olarak başkalarına koçluk etmeleri gereken herkes katılabilir. Koçluk rolü üstlenmesi beklenen çalışanlar ve tüm yöneticiler için uygundur.

Eğitim Tarihleri

13 – 14 Mart 2014

Kayıt İçin: asistan@smartpeople.com.tr

Tel: 0216 688 36 01

...haberin devamı için tıklayın

Tutkulu Çalışanlar

Tutkulu Çalışanlar

Rekabet şartlarının gittikçe ağırlaştığı günümüzde, sistemleri, teknolojiyi, yeni ürün geliştirme kabiliyetini kopyalamak ve bir kuruma adapte edebilmek çok hızlı bir şekilde yapılabiliyorken, asıl farkı yaratan, kurum kültürünü oluşturan insan kaynağını kopyalamak çok ta kolay olmuyor. Rekabette fark yaratabilmek, büyüyebilmek için insan kaynaklarının önemi her geçen gün daha da artmaktadır.

Diğer taraftan uluslar arası kurumsallaşmış veya bir aile şirketi; dinamikleri farklı olsa da benzer sıkıntıları paylaşıyorlar. Aradıkları niteliklerde personel bulmak kolay değil ama daha da zor olanı elindeki yetkin ve değer yaratan çalışanları tutabilmek. Kaybettiği her çalışanla birlikte kurum, entelektüel sermayesinden de kaybetmektedir. Peki bu noktada neler yapılabilir, bu kayıpların önüne geçmek ve çalışan devir hızını azaltmak için nelere dikkat etmek gerekir?

Öncelikle körü körüne çalışanlardan sadakat bekleme ve emekli olana kadar çalışma dönemi çok eskilerde kaldı. Her şeyin çok hızlı aktığı, değiştiği bir dönemdeyiz ve belli oranda bir sirkulasyon sağlıklı gelişim için gerekli.  Önemli olan, çalışanın o şirkette geçirdiği süre içinde karşılıklı değer yaratılmış olmasıdır. Bunu da garantilemenin yolu insan kaynakları süreçlerine bütünsel bir bakıştan geçmektedir.

Bütünsel bakış, şirketin ulaşmak istediği noktayı bilmesi, değerlerini net olarak tanımlamış olması ve bu yolculukta kendisiyle aynı heyecanı paylaşabilecek çalışanlar edinmesini gerektirir.  Tabi ki burada ilk adım çok önemli, yani seçme yerleştirme süreci. En iyi, en deneyimli değil, tanımlanan vizyon ve misyona uygun, doğru yetkinliklerle donanmış, kurum kültürüne hızlı adapte olabilecek, kendi beklentileriyle örtüşen en doğru personeli bulmak hedef olmalı. Takip eden süreçte etkin bir oryantasyon ve eğitim programıyla hızla işini yapar hale gelebilmelidir. Bütünsel bakış aynı zamanda performans yönetim sistemi, kariyer planlama, motivasyon yönetimi gibi tüm İK süreçlerinin etkin işlemesini gerektirir. Günümüzde çalışanları elde tutmak ve kaybetmemek için tüm İK süreçlerinin etkin işlemesi Herzberg teorisine göre de hijyen şartları içinde, yani olmazsa olmazlar arasında. Bu temel standartları sağlamadan fark yaratan, değer katan çalışanlara sahip olmak mümkün değil.

Bütünsel bakış ve İK süreçlerinin etkin işlemesi çalışanları elde tutmak için olmazsa olmazlar dedik ama gerçek farkı yaratabilme gücü bunları sağladıktan sonra başlamaktadır. Daha uzun soluklu ve verimli beraberlikler ancak her insanın doğasında olan, yaptığı işte anlam bulabilme ve içindeki tutkuyu ortaya çıkartabilmesiyle mümkün olmaktadır. Bunun için çalışanın kendini oyunda hissetmesi ve oyundan keyif alması, heyecan duyması, kazanma arzusu olması gerekmektedir.  Bu arzuyu ortaya çıkartmanın yolu ise her çalışanın yetkinliklerini, güçlü yanlarını kullanabileceği şirket hedefleri ile uyumlu zeminler yaratmaktan geçmektedir.

Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını bir aptal olduğuna inanarak geçirir. Albert Einstein

...devamı

...tüm SmartScience yazıları için tıklayın

Üye Girişi

Açık pozisyonlara başvurmak, iş ilanlarını takip etmek, özgeçmişinizi eklemek için giriş yapabilirsiniz.

* *

Parolamı unuttum!

Üye olmak istiyorum!

Bizi takip edebilirsiniz: Facebook LinkedIn Twitter
Ataşehir İstanbul Turkey
Tel: 0216 688 36 01 (Pbx)
SP İnsan Kaynakları Hülya Erbeyli; Türkiye İş Kurumu’nun 08.03.2014 tarih ve 644 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır.
Şikayetleriniz için İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Kadıköy Hizmet Merkezine başvurabilirsiniz.
Adres: Eğitim Mah. 1. Açıkgöz Sok. No: 34 Kadıköy / İstanbul Telefon: 0216 418 34 55-57